فعالیتهای اجتماعی

فعالیتهای اجتماعی ■

شركت کیان باداس در راستاي انجام وظيفه و مسئوليتهاي اجتماعي خود با اجراي طرحهاي حمايتي نظير : حمايت از موسسات خيريه ، حمايت از رويدادهاي علمي تخصصي و ورزشي و برگزاري مسابقات متنوع پرداخته است. در ادامه طرحهاي حمايتي اين شركت معرفي مي گردند.

 

موسسه خیریه فاطمه الزهرا (س)

شركت کیان باداس با هدف دستگيري از ناتوانان و با نيت خيرخواهانه اقدام به حمايت از موسسات خيريه متعددي نموده است تا علاوه بر اداي دين و وظيفه ملي و ميهني در دستگيري از هموطنان ناتوان، خريداران محصولات کیان باداس را نيز شريك نمايد . نمونه اي از اين موسسات ، موسسه نيكوكاري حضرت فاطمه الزهرا (س) واقع در تفت يزد است . اين موسسه در سال 1371 پايه گذاري شد و اكنون با نگهداري از 105 كودك معلول ذهني و جسمي ، 135 سالمند مرد و زن ، 53 بيمار مزمن رواني و همكاري 115 نفر كادر پرسنلي مشغول به كار است و همچنان در حال تجهيز و گسترش مي باشد. از آنجا كه اين موسسه به نيت چهارده معصوم تاسيس شده است داراي 14 ساختمان و گنجايش نگهداري از 1500 بيمار در زميني به مساحت 200،000 متر مربع مي باشد.

در حال حاضر اين موسسه داراي دو سالن مجزا مختص مرد و زن و دو سالن مختص نگهداري كودكان معلول ، يك سالن نگهداري مختص بيماران رواني ، درمانگاه ، آشپزخانه ، رختشوي خانه ، كشتارگاه ، كارگاه اشتغال ، مسجد ، سالن اجتماعات چند منظوره و مهد كودك مي باشد . همچنين يك مركز روزانه و يك سالن شبانه روزي سالمندان با 120 نفر ظرفيت در دست ساخت مي باشد كه جمع مساحت زير بناي احداثي را تا قريب 10،000 متر مربع خواهد رساند .

بیمارستان مهدی کلینیکمعرفی پروژه مهدی کلینیک

پروژه منحصر به فرد بيمارستان مهدي كلينيك با هدف ارايه خدمات پزشكي و بهداشتي به همه ايرانيان در مجتمع بیمارستانی امام خمینی تهران در دست ساخت است، اين پروژه عظيم گامی تأثيرگذار در حوزه بهداشت وسلامت کشور خواهد بود و به دلیل واگذاری آن به دانشگاه علوم پزشکی تهران از پتانسیل های علمي پژوهشی وسيعي در حوزه پزشکی کشور برخوردار خواهد شد.

بيمارستان مهدي كلينيك در چارچوب تفاهم نامه ای با دانشگاه علوم پزشکی تهران ، از سوی موسسه خیریه غیر دولتی یاوران مهدی درحال ساخت است و تا پایان نیمه ی اول سال 1395 به این دانشگاه تحویل خواهد  شد. ميزان كل سرمایه گذاری براي ساخت و بهره برداري از بيمارستان 328 میلیارد تومان برآورد می گردد.

بیمارستان مهدي كلينيك، بيمارستان مادری با تجهيزات پيشرفته برای پذيرش عملیاتی 1000 بيمار خواهد بود و درآینده ای نزدیک به یکی از اساسی ترین ارکان بهداشت و درمان در کل کشور مبدل خواهد شد. بيمارستان مهدي كلينيك، از ۳۰ اتاق جراحی برخوردار خواهد بود و با توجه به برنامه ریزی های تاسیساتی وتجهیزاتی آن از هم اکنون میتوان پتانسیلهای جهانی شدن را در آن مشاهده نمود.

بيمارستان مهدي كلينيك، پروژه ای غرور آفرين است كه در سه بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ویژه در چارچوب خیریه آن موجب افتخار و درخشش ايران اسلامی درجهان خواهد شد.اهداف پروژه

• مشاركت موثر در دستيابي به اهداف كمي چشم انداز 20 ساله كشور و برنامه پنجم توسعه در ارائه خدمات سلامت و بخش بهداشت و درمان جمهوري اسلامي ايران.

• مشاركت و زمينه سازي تحقق استانداردهاي بهداشت و درمان كشور و ارتقاء اين استاندارد ها.

• تحقق آرمان خيرين و خدمات اجتماعي خاص فعالان اقتصادي در عالي ترين شكل ممكن.

• مشاركت در تحقق آموزش عالي پزشكي در جمهوري اسلامي ايران در رابطه با دانشگاه علوم پزشكي تهران.

شركت اطلس خودرو يكي از حاميان مالی و معنوی پروژه مهدي كلينيك مي باشد كه در ساخت و پيشرفت پروژه نقش بسزايي داشته است .سطوح و بخشهای بیمارستان

زیر زمین دوم: پارکینگ، موتورخانه، انبارها، گازهای طبی و برق

 زیر زمین اول: رادیولوژی، مهندسی پزشکی، نماز خانه، آشپزخانه، خدمات جانبی بیمارستان، امحاء زباله، مورگ، شستشوی تخت، تحویل انبار، انبار دارو، انبارهای عمومی، مرکزبرق

 همکف: لابی، ورودی اصلی پذیرش بیمارستان، آزمایشگاه، پاتولوژی، رستوران تریا، اداری، داروخانه

طبقه اول: اورژانس، فیزیوتراپی، فیزیولوژی، ریه و غدد، گوارش وکبد، پزشکی هسته ای

 طبقه دوم: اتاقهای جراحی (15 اتاق )، آنژیوگرافی ،

طبقه سوم: اتاقهای جراحی(15 اتاق )، جراحی سرپایی، بستری روزانه جراحی سرپایی، ICU 1-2

 طبقه چهارم: استریل مرکزی، هواسازها، مرکز برق SICU 1-2

طبقه پنجم: هواسازها، تاسیسات مکانیکی

طبقه ششم: CCU1، ICU 3-4

طبقه هفتم: 2 CCU، پیوند کبد و کلیه، پیوند ریه و قلب

طبقه هشتم: 2 بخش بستری، PCCU

طبقات نهم، دهم، یازدهم، دوازدهم و سیزدهم: 15 بخش بستری

چهاردهم: آموزشی (کتابخانه – کلاسها )، آمفی تئاتر، هواساز

طبقه پانزدهم : پاویون خواهران و برادرانموسسه ياوران مهدي (عج)

موسسه غیردولتی خیریه یاوران مهدی (عج) با هدف احداث پروژه هاي مختلف بيمارستاني در كشور تأسيس شده و در سال 1392 از سوي مراجع ذيصلاح به ثبت رسيده است . پروژه مهدي كلينيك در مجتمع بيمارستاني امام خميني اولين حضور موثر موسسه در زمينه هاي بلند فعاليتي آن محسوب مي گردد.
پروژه عظيم بیمارستان مهدی کلینیک، يكي از چندين پروژه خيريه اين موسسه است كه به وصیت مرحوم حاج سيد محمد گرامی موسس و بنيانگذار گروه تجاري گلستان و در راستاي تحقق بخشيدن به تعهد اجتماعي و ديدگاه بشر دوستانه اين گروه در حال انجام است.

نحوه مشارکت
داوطلبـان و خیرین محترم جهت ارتباط با بخش جلب مشارکت و کسب اطلاعات درباره روش های حمایت از این پـروژه عظیم مـلی می تـوانند با شماره تلفن ۲۲۰۴۰۸۴۷ (۰۲۱) و یـا شماره فکس ۲۲۰۴۰۴۴۸ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایند. همچنین خیرین عزیز می توانند از طریق وب سایت رسمی موسسه یاوران مهدی (عج) به آدرس www.yavaranemahdi.com در جریان روند پیشرفت پروژه بیمارستان قرار گرفته و تاثیر کمکهای انسان دوستانه خود را مشاهده نمایند.